skip to Main Content
Panele Fotowoltaiczne – Gdzie Postawić? Fotowoltaika Piła

Panele fotowoltaiczne – gdzie postawić? Fotowoltaika Piła

Panele fotowoltaiczne pomagają oszczędzić na rachunkach oraz zadbać o środowisko naturalne. Są ekologiczne – korzystają bowiem z energii słonecznej, czyli energii odnawialnej. Służą do zamiany energii pochodzącej z promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Panele słoneczne są coraz częściej montowane zarówno na prywatnych działkach, jak i w miejscach użytku publicznego. Korzystają z nich mieszkańcy domów oraz pracownicy większych i mniejszych firm. Ci, którzy dopiero myślą o zamontowaniu systemów fotowoltaicznych zastanawiają się często gdzie najlepiej je ulokować. Oto kilka porad!

Fotowoltaika – jak działa?

Fotowoltaika to system, który potrafi przetwarzać energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Wyprodukowaną energię można zaś przeznaczyć na przykład na zasilenie urządzeń domowych czy ogrzanie budynku. Uzyskaną w ten sposób energię można również magazynować, jeśli zostanie wyprodukowana w nadmiarze. Możliwe jest również jej sprzedanie. Wszystko zależy od rodzaju instalacji fotowoltaicznej. Żeby jednak uzyskać najlepsze rezultaty, należy ustawić panele słoneczne w odpowiednio nasłonecznionym miejscu.

Fotowoltaika – jak zamontować?

Systemy fotowoltaiczne można zamontować w różnych miejscach – ważne, żeby były to przestrzenie nasłonecznione, ponieważ właśnie z promieni słonecznych bierze się energia. Duże systemy wymagają umiejscowienia na gruncie, jednak te mniejsze można zamontować nawet na dachu. Niekoniecznie musi to być dach budynku mieszkalnego – moduły można zamontować nawet na dachu garażu czy na wiacie samochodowej. Im większe pochylenie dachu, tym może być trudniej. Na pewno nie pomaga też znaczna wysokość. Jeśli tylko się da, warto zatem wybierać grunt lub budynek niski – w praktyce o to trudno, jednak takie umiejscowienie pomogłoby też na przykład utrzymać panele słoneczne w czystości.

Fotowoltaika – gdzie postawić?

Fotowoltaika Złotów oferuje panele fotowoltaiczne najwyższej jakości. Żeby jednak sprawnie działały, nie mogą być umieszczone w miejscu o słabym nasłonecznieniu. Ważne jest zatem położenie w stosunku do stron świata. Trzeba również uważać na występowanie cienia, który może rzucać na instalację przez wiele godzin w ciągu dnia na przykład rosnące w pobliżu drzewo.

Fotowoltaika Piła – co oferuje?

Ekover to firma, która zajmuje się tworzeniem systemów fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych oraz firm. Specjaliści z firmy potrafią stworzyć dokładny plan dla każdego przypadku, a następnie go fachowo zrealizować. Pomagają dobrać odpowiednie miejsce do zamontowania paneli słonecznych, a także tworzą kosztorys inwestycji.Fotowoltaika Nakło pomaga więc obniżyć koszty rachunków za prąd, a także zadbać o środowisko naturalne!

Panele słoneczne na dachu budynku
Facebook