skip to Main Content
Panele Fotowoltaiczne Na Dachu – Czy Są Bezpieczne? Fotowoltaika Nakło

Panele fotowoltaiczne na dachu – czy są bezpieczne? Fotowoltaika Nakło

Panele fotowoltaiczne pomagają ograniczyć zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Są bardzo ekologiczne, ponieważ pozwalają wytwarzać prąd z energii odnawialnej – energii promieniowania słonecznego. Panele słoneczne mogą być montowane albo na gruncie, albo na dachu – firmy, domu, budynku gospodarczego i tak dalej. Fotowoltaika na dachu nie jest już niczym nowym – jest wręcz dość powszechna. Wiele osób jednak nadal zastanawia się nad kwestią bezpieczeństwa w takiej sytuacji. Czy panele fotowoltaiczne na dachu są bezpieczne? Gdzie je umieścić by sprawnie działały?

Fotowoltaika – gdzie postawić?

Instalacje fotowoltaiczne pomagają zmniejszyć rachunki i są bardzo ekologiczne. Mogą być montowane na gruncie lub na dachu. Ważne jest pochylenie, strona w którą są skierowane, a także miejsce – wszystko musi być tak dopasowane, by na panele słoneczne padało jak najwięcej światła słonecznego. Trzeba rozważnie wybrać przestrzeń, by uniknąć na przykład zasłaniania paneli słonecznych przez cień drzewa czy budynku. W takich warunkach panele będą działać, jednak generowana przez nie moc będzie niższa.

Fotowoltaika – jak zamontować?

Montaż paneli fotowoltaicznych trzeba pozostawić zawodowcom. Panele słoneczne na półkuli północnej muszą być skierowane na południe, a na półkuli południowej na północ. Złączone szeregowo panele powinny być skierowane w tą samą stronę i być umieszczone pod tym samym kątem nachylenia. Jeśli chodzi o montaż na dachu, panele mogą być umieszczone zarówno na dachu płaskim, jak i skośnym. Warto wiedzieć, że panele można układać obok siebie lub jeden nad drugim.

Fotowoltaika na dachu – czy to bezpieczne?

Choć instalacje fotowoltaiczne są coraz popularniejsze, wiele osób nadal obawia się ich montażu na dachu swojego domu czy firmy. Wielkie systemy fotowoltaiczne niewątpliwie powinny znaleźć się na gruncie, ponieważ wymagają równie dużej powierzchni. Te mniejsze można jednak z powodzeniem montować na dachu, by słońce swobodnie do nich docierało. Montaż na stromym dachu wysokiego budynku jest niewątpliwie bardziej niebezpieczny dla ekipy i spowoduje trudności w serwisowaniu. Jeśli więc tylko istnieje taka możliwość, warto wybierać niższe budynki – na przykład gospodarcze czy wiaty samochodowe. Fotowoltaika na dachu jest jednak bezpieczna dla mieszkańców, a ekipa specjalistów nie narobi szkód w połaci dachowej – po prostu przymocuje panele.

Fotowoltaika Nakło – oferta Ekover

Firma Ekover specjalizuje się w tworzeniu projektów instalacji fotowoltaicznej dla danego miejsca, a także w jej późniejszym montażu i serwisowaniu. Fotowoltaika Złotów zapewnia kompleksową obsługę i współpracuje wyłącznie z wiodącymi na świecie oraz w Polsce producentami sprzętu fotowoltaicznego. Specjaliści tworzą instalacje zarówno dla klientów prywatnych, jak i dla firm. Fotowoltaika Piła pomaga obniżyć koszty rachunków za energię elektryczną – nawet o 90%!

Panele fotowoltaiczne na dachu - czy są bezpieczne? Fotowoltaika Nakło (luty 2021)
Facebook