skip to Main Content
Promocyjne Ceny Tauronu

Promocyjne ceny Tauronu

Promocyjne ceny prądu, gazu i ekogroszku, a także systemy grzewcze i panele fotowoltaiczne z kredytem ratalnym 0 proc. – to elementy nowej propozycji Taurona przeznaczonej dla mieszkańców śląskiego Subregionu Zachodniego.

Program “Gmina z dobrą energią”, którego partnerem jest Tauron, realizuje 28 gmin i trzy powiaty Subregionu Zachodniego. Jak podkreśla Tauron, istotnym elementem programu “Gmina z dobrą energią” jest jego kompleksowość.

Tauron podkreśla przy tym, że właściciele domów mają możliwość otrzymania dofinansowania na nowe instalacje do produkcji energii cieplnej i elektrycznej.

Przykładem jest 11 śląskich gmin wybranych do dofinansowania w ramach unijnego konkursu dotacyjnego obejmującego realizację instalacji OZE, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy kotły na biomasę. Te same gminy mogą skorzystać też z rządowego programu “Czyste powietrze”.

Dotacje czy preferencyjne pożyczki można wykorzystać nie tylko na optymalizację źródła ciepła, ale również na wymianę okien czy docieplenie budynku.

W ramach projektu mieszkańcy Śląska mogą liczyć na bezpłatne doradztwo. Specjaliści Taurona mają wskazywać, jak dobrać ogrzewanie, aby odpowiadało potrzebom danej rodziny.

Porady udzielane są w punktach konsultacyjnych organizowanych na terenie Subregionu Zachodniego oraz przy okazji lokalnych uroczystości. Daty i miejsca konsultacji można znaleźć pod adresem www.subregion.pl.

Kamil Kamiński, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia ds. klienta i wsparcia korporacyjnego, podkreśla, że w ramach programu realizowanego na Śląsku klienci, którzy wybiorą ogrzewanie lub fotowoltaikę od Taurona, skorzystają z doradztwa na etapie realizowania inwestycji, jak i podczas eksploatacji urządzeń grzewczych. 

– Nie raz przekonaliśmy się, że programy skierowane do określonych gmin sprawdzają się w praktyce, bo w małych społecznościach sąsiedzi wymieniają się informacjami i dopingują do konkretnych działań – komentuje Kamil Kamiński.

Każdy mieszkaniec gminy objętej programem, który zarejestruje się na stronie www.analiza.gminazenergia.pl i przekaże niezbędne informacje, ma otrzymywać bezpłatną analizę energetyczną swojego domu.

Raport od Taurona ma być pomocny zarówno w wyborze systemu grzewczego, jak i wykonaniu innych prac, które podniosą standard energetyczny domu, a tym samym pozwolą zmniejszyć koszty związane ze zużyciem energii.

Facebook