22 kwietnia rusza nabór w ramach programu Mój Prąd

Znamy już proponowaną datę ogłoszenia naboru wniosków o dotację w ramach programu Mój Prąd. Będzie to już piąta edycja. Jak zapowiada Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska – poziomy dofinansowań nie powinny ulec zmianie. Piąta edycja programu dotacyjnego wprowadzi jednak dodatkowe elementy objęte dotacją.

Będą to pompy ciepła i kolektory słoneczne. Program skierowany jest do prosumentów, którzy na dzień składania wniosku posiadają przyłączoną mikroinstalację fotowoltaiczną o mocy od 2 kWh do 10 kWh i rozliczają się za wyprodukowaną energię elektryczną w systemie net – billing.

Okres kwalifikowania wydatków pozostaje bez zmian: 1 lutego 2020. Szczegółowe informacje zostaną przedstawione jeszcze w tym tygodniu.

west 3716932 1280 1

Na jakie dofinansowanie można będzie liczyć?

Wiadomo, że maksymalne dofinansowanie jakie będzie można otrzymać będzie wynosić 58 tys. zł. Nieoficjalnie wiadomo, że poziomy dofinansowań, jak i zasady funkcjonowania programu nie powinny się znacząco zmienić. Poza tym dotacje do nowych elementów w programie mają być podobne do tych obowiązujących w Czystym Powietrzu. Oficjalnego regulaminu naboru jeszcze nie ma.

Czy warto korzystać z pomocy firmy fotowoltaicznej – składając wniosek o dotację w Moim Prądzie?

Składanie wniosków o dotację za pośrednictwem firmy EKOVER jest korzystne z kilku powodów.

Po pierwsze, firma EKOVER ma doświadczenie w ubieganiu się o dotacje w ramach różnych programów rządowych i jest w stanie pomóc w przygotowaniu kompletnego wniosku. Świadczy również bezpłatne doradztwo w wyborze odpowiedniego systemu fotowoltaicznego, który będzie najlepiej odpowiadał indywidualnym potrzebom klienta.

Po drugie, firma EKOVER oferuje pakiet usług, który obejmuje nie tylko instalację paneli, ale również serwis i wsparcie techniczne po zakończeniu prac. Dzięki temu klienci mogą mieć pewność, że ich system fotowoltaiczny działa prawidłowo i w razie potrzeby uzyskają szybką pomoc.