Fotowoltaika

Fotowoltaika Piła - Montaż magazynów energii

Otwórz się na odnawialne źródła energii

Otwórz się na odnawialne źródła energii

Instalacje fotowoltaiczne Piła - Niezależność energetyczna

Nikt już nie wyobraża sobie przyszłości bez odnawialnych źródeł energii. Wielki wpływ ma na to fotowoltaika. Piła jest jednym z wielu miast w Polsce, gdzie mieszkańcy przekonali się o zaletach stosowania paneli PV. Jeśli inwestycja w fotowoltaikę wydaje ci się skomplikowana, przeczytaj, co powinieneś wiedzieć.

Instalacje fotowoltaiczne zmieniają energię słoneczną na elektryczną. Gdy do ogniwa dociera światło, dochodzi do wybicia elektronu, którego ruch jest przepływem prądu elektrycznego. Za pomocą falownika prąd stały zostaje przekształcony w prąd przemienny (zmienny), który jest dostępny w gniazdkach.

Inwestycja w panele fotowoltaiczne ma wiele zalet. Jest to oczywiście korzystne dla środowiska i naszej planety. Wytwarzanie prądu z energii słonecznej pozwala zredukować emisję dwutlenku węgla, pyłów i azotu, dzięki czemu właściciel instalacji przyczynia się do poprawy jakości powietrza.


Zastosowania instalacji fotowoltaicznych

Dla firm

Gospodarstwa rolne i przemysł

dom jednorodzinny

Domy jednorodzinne i bloki wielorodzinne

Urzędy i siedziby firm

Urzędy i biura firmowe

Fotowoltaika Piła to korzyści dla planety i Twojego portfela

Dbałość o środowisko

Fotowoltaika - korzyści środowiskowe i finansowe

Dobry wpływ na otoczenie nie jest jedyną zaletą, jaką charakteryzują się panele fotowoltaiczne. Piła jest miastem, gdzie przekonano się także o korzyściach finansowych.

Niższe rachunki za prąd elektryczny

Montaż instalacji pozwala zmniejszyć rachunki za prąd nawet o 90 procent. Co więcej, można stać się niezależnym od podwyżek – samodzielne wytwarzanie energii to szansa na zaplanowanie wydatków z wyprzedzeniem i bezpieczeństwo budżetu domowego.

Niskie rachunki za prąd

Zwiększenie wartości nieruchomości

Inwestycja w panele jest też dobrym sposobem na lokatę kapitału, zwłaszcza gdy panuje wysoka inflacja. Panele słoneczne zwiększą wartość nieruchomości, a sama inwestycji zwróci się już po kilku latach.

Pełne bezpieczeństwo

Fotowoltaika + Pompa Ciepła - Efektywne źródła ciepła dla domu

Zastosowanie fotowoltaiki, magazynu energii i pompy ciepła to nie tylko korzyści dla środowiska. Odkryj synergiczne połączenie tych technologii dla zrównoważonego i opłacalnego rozwiązania energetycznego

Ekover - Współpraca

Fotowoltaika Piła - Jak przebiega realizacja montaży instalacji z EKOVER?

1
Kontakt

Ustalamy spotkanie stacjonarne w miejscu budowy mikroinstalacji fotowoltaicznej. Przygotuj informacje o rocznym zużyciu prądu, wielkości i ukierunkowaniu dachu oraz rodzaju pokrycia. W przypadku zainteresowania fotowoltaiką na gruncie, wystarczy podać informacje o wielkości działki.

2
Oględziny

W wybranym przez klienta terminie przeprowadzamy oględziny miejsca budowy instalacji. Podczas tego etapu instalator dokonuje pomiarów przestrzeni przeznaczonej do montażu instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo ekspert EKOVER udziela porad i odpowiada na wszystkie pytania klienta.

3
Przygotowanie oferty

Na podstawie zebranych danych, podczas oględzin, instalator bezpłatnie i niezobowiązująco przekazuje propozycje możliwych rozwiązań dla danej realizacji. Każdy projekt jest przygotowywany indywidualnie, mając na uwadze potrzeby klienta.

4
Akceptacja oferty

Po wyborze EKOVER do realizacji, podpisujemy umowę. W razie potrzeby pomagamy przygotować wnioski o ewentualne dofinansowanie.

5
Montaż instalacji fotowoltaicznej

W ustalonym terminie nasza ekipa montażowa EKOVER przybywa do Klienta i rozpoczyna pełną instalację fotowoltaiczną na jego posesji. Proces obejmuje nie tylko montaż, ale także kontrolny rozruch i dostosowanie instalacji. Dodatkowo przeprowadzamy dla klienta szkolenie z obsługi i eksploatacji urządzeń.

6
Zgłoszenie gotowej instalacji

Po zakończonym montażu kolejnym niezbędnym krokiem jest, zgłoszenie instalacji do operatora sieci energetycznej może zostać wykonane przez inwestora lub, na życzenie, przez nas jako Instalatora.

7
Budowa magazynu energii, stacje ładowania pojazdów

Dla Klienta ceniącego niezależność, na jego życzenie montujemy magazyn energii, umożliwiający przechowywanie nadwyżki energii i stałe zasilanie stacji ładowania pojazdów.

8
Serwis i przeglądy pomontażowe

Zapewniamy kompleksowe wsparcie posprzedażowe, obejmujące serwis i przegląd wykonanych instalacji

EKOVER Piła - Pompy ciepła i pomoc w pozyskaniu dofinansowań

Nie tylko panele fotowoltaiczne

Osoba wytwarzająca nadwyżkę energii może ją rozliczyć na zasadzie net-billingu, otrzymując w zamian środki finansowe. Obecnie jednak wszyscy prosumenci, czyli wytwarzający energię na własny użytek w instalacji o mocy maksymalnie 50 kW, są zachęcani do autokonsumpcji. Energię elektryczną wyprodukowaną przez panele fotowoltaiczne można bowiem wykorzystywać także do zasilania pompy ciepła, ładowania samochodu elektrycznego lub wprowadzić do magazynu energii.

Pompa ciepła to urządzenie, które pozwala ograniczyć wydatki na ogrzewanie do absolutnego minimum, jeśli jest połączona z fotowoltaiką. Panele pozwalają zredukować koszty zasilania pompy, która pobiera ciepło z powietrza lub gruntu. Co warto podkreślić, z pompy ciepła można korzystać zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w mieszkaniu.

Magazyny energii pozwalają zaś na przechowywanie energii wyprodukowanej przez instalację oraz korzystanie z niej w późniejszym czasie. To zabezpieczenie na wypadek awarii czy skoków napięcia, choć obecne instalacje fotowoltaiczne są niezawodnymi urządzeniami. Rozwój technologii sprawił też, że nie są bardzo uzależnione od pogody, zachmurzenia czy opadów.

Dofinansowania na fotowoltaikę w Pile

Inwestycje zakładające autokonsumpcję wyprodukowanej energii są dobrze oceniane w naborach wniosków o dofinansowanie. Istnieje wiele programów, takich jak np. Mój Prąd, w ramach których można pozyskać wsparcie nie tylko na zakup, ale też na montaż instalacji fotowoltaicznej. Piła jest miastem, gdzie wiele osób skorzystało już z różnego rodzaju zachęt.

Niezawodność działania, obniżenie rachunków oraz korzystne sposoby finansowania to tylko część z zalet, które zdecydowały o popularności, jaką cieszy się fotowoltaika. Piła jest jednym z wielu polskich miast, w których widok paneli PV nikogo już nie dziwi.

Przekonaj się, jakie korzyści może dać Tobie korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Zachęcamy do kontaktu i skorzystania z oferty EKOVER w Pile.