skip to Main Content
FOTOWOLTAIKA

FOTOWOLTAIKA – BYDGOSZCZ, DEBRZNO, JASTROWIE, KOSZALIN, KUJAWSKO POMORSKIE, MIASTKO, PIŁA, ZŁOTÓW. INSTALACJA PANELI FOTOWOLTAICZNYCH.

JAK DZIAŁA DOMOWA ELEKTROWNIA SŁONECZNA – INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ?

Fotowoltaika – Systemy fotowoltaiczne – instalacje fotowoltaiczne – przekształcają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną za pomocą instalacji wykorzystującej panele i ogniwa fotowoltaiczne, które montowane są na dachu budynku lub specjalnej konstrukcji naziemnej, inwertera oraz zabezpieczeń. Pozyskana w ten sposób energia zasila urządzenia w Twoim domu, a ewentualny nadmiar trafia do sieci, który możesz odebrać np. w nocy. W tym samym czasie Twoje rachunki za prąd nie rosną, a Ty cieszysz się darmową i ekologiczną energią!

FOTOWOLTAIKA BYDGOSZCZ, BYTÓW, CHOJNICE, DEBRZNO, JASTROWIE, KOSZALIN, KUJAWSKO-POMORSKIE, MIASTKO, NAKŁO, PIŁA, SĘPÓLNO, SZCZECINEK, TORUŃ, WIĘCBORK, ZŁOTÓW.

Mikroinstalacja to przydomowe źródło energii odnawialnej, czyli np. niewielka elektrownia słoneczna. Taka instalacja pokrywa potrzeby własne gospodarstwa domowego. Kiedy instalacja fotowoltaiczna zostaje uznana za mikroinstalację? Jak wyglądają opusty dla właścicieli? To wszystko określa ustawa o OZE.

Polecamy instalację fotowoltaiczną – oferta instalacji fotowoltaicznych, gdzie światło przekształca się w prąd stały to idealne rozwiązanie programu mój prąd, którego ideą jest zmniejszenie rachunków za prąd.

Mikroinstalacja nowa definicja – MOC INSTALACJI

Według obecnie obowiązującej wersji ustawy o odnawialnych źródłach energii,  mikroinstalacja to instalacja o łącznej zainstalowanej mocy nie większej niż 50 kW, która jest przyłączona do sieci elektroenergetycznej o napięciu znamionowym niższym niż 110 kV lub o mocy osiągalnej cieplnej w skojarzeniu nie większej niż 150 kW.  Wcześniej moc nie mogła być większa niż 40 kW, a moc cieplna w skojarzeniu – 120 kW.

Zmiana ta jest korzystna chociażby z faktu, że budowa mikroinstalacji fotowoltaicznej na dachu czy na gruncie nie wymaga żadnego pozwolenia na budowę.

Instalacja paneli fotowoltaicznych.

Jak wyglądają opusty dla mikroinstalacji fotowoltaicznych – INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA?

System opustów obowiązujący w Polsce polega na tzw. net-meteringu, który umożliwia rozliczenie wyprodukowanej i wprowadzonej do sieci energii w ujęciu rocznym. To znaczy, że właściciel mikroinstalacji może wprowadzić do sieci nadwyżkę wyprodukowanej energii, a następnie ją odebrać. Dla przykładu – energia z mikroinstalacji fotowoltaicznej produkowana jest wyłącznie w dzień, niewykorzystana trafia do sieci, skąd wieczorem (gdy produkcja ustaje) możemy ją odzyskać.

Mikroinstalacja fotowoltaiczna – ile energii odzyskam z sieci?

Ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE) przewiduje, że nadwyżka wyprodukowanej energii może być magazynowana w sieci energetycznej przez okres 365 dni. Czyli od każdego okresu rozliczeniowego przez rok możemy odebrać naszą nadwyżkę. Właściciel mikroinstalacji może zużyć całą wyprodukowaną energię (najkorzystniejsza opcja) lub wprowadzić ją do sieci gdzie jest magazynowana i otrzymać opust.

W przypadku mikroinstalacji:

W przypadku mikroinstalacji:

  • do 10 kW – opust wynosi 0,8 kWh za każdy 1 kWh wprowadzonej do sieci energii,
  • powyżej 10 kW – opust wynosi 0,7 kWh za każdy 1 kWh wprowadzonej do sieci energii.

Rozliczenie w przypadku firm polega na sprzedaży nadwyżki energii do Zakładu Energetycznego. Dlatego w tym przypadku najkorzystniejsza jest instalacja zaprojektowana na około 30-40% zużycia rocznego, czyli taka która pokrywa dzienne zapotrzebowanie bez produkcji nadwyżek. Wchodzący w życie program Energia Plus zapowiada jednak korzystnie zmiany dla przedsiębiorców, być może i oni w najbliższym czasie będą mogli skorzystać z net-meteringu.

Ustawa OZE – wsparcie dla właścicieli mikroinstalacji PV

Ustawa o odnawialnych źródłach energii przewiduje udogodnienia dla właścicieli mikroinstalacji fotowoltaicznej. Do najważniejszych z nich należą:

  • brak wymogu pozwolenia na budowę mikroinstalacji fotowoltaicznej,
  • brak wymogu koncesji na produkcję energii elektrycznej,
  • brak opłaty przyłączeniowej do sieci oraz kosztów montażu licznika dwukierunkowego,
  • korzystne, stabilne opusty,
  • od 2019 roku koszty budowy mikroinstalacji mogą zostać odliczone od podstawy opodatkowania, dzięki temu fotowoltaika jest jeszcze bardziej opłacalną inwestycją,
  • w ramach  programu Energia Plus planowane jest ujednolicenie podatku na fotowoltaikę do 8% (instalacja dla gospodarstw domowych i rolników, na dachu domu, budynku gospodarczym, czy instalacja na gruncie).

Instalacje fotowoltaiczne – Źródło energii z darmowej energii słonecznej

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że obecny stan naszej planety jest kiepski. Wynika to z wielu czynników, ale przede wszystkim z działania ludzi, którzy bezpodstawnie wykorzystują ciągle kurczące się zapasy surowców pierwotnych. Z tego powodu warto zastanowić się nad pomocą naszej planecie i zamontowaniu wydajnej instalacji fotowoltaicznej, która z pewnością zapewni mnóstwo korzyści – nie tylko tanią energię elektryczną, ale właśnie także neutralny wpływ naszego domu na środowisko naturalne, co jest obecnie niezwykle istotne. Fotowoltaika niesie ze sobą także szereg innych, pomniejszych zalet, dzięki którym zdecydowanie warto podjąć decyzję na temat montażu instalacji fotowoltaicznej w swoim domu lub siedzibie firmy, o ile charakterystyka budynku na to pozwala. Nie warto być zależnym od miejskiej sieci elektrycznej – to również powinno wpływać na decyzję odnośnie zainstalowania technologii, jaką są panele fotowoltaiczne.

Rozwój fotowoltaiki – Zainstaluj panele fotowoltaiczne w miejscowości Nakło, Miastko, Koszalin, Jastrowie i Debrzno

Działanie instalacji fotowoltaicznej jest bardzo proste, aczkolwiek nad wyraz zbawienne dla portfela oraz środowiska naturalnego. Jest to kwestia bardzo opłacalna, ponieważ po paru latach, podczas których inwestycja ta będzie się zwracać, możemy liczyć na praktycznie darmową energię, jaką zapewniają każde panele fotowoltaiczne. Prąd przemienny wytwarzany w ten sposób jest ponadto, a przynajmniej jego zapas, gromadzony do wykorzystania później, w związku z czym absolutnie nie trzeba martwić się niedoborami w dostawach prądu, które są regularnie powtarzającym się wydarzeniem w trakcie korzystania z miejskiej energii elektrycznej. Co więcej, ceny tej energii dostarczanej do nas na podstawie pewnych umów z miastem, nieustannie się podnoszą, przez co można spodziewać się, że w ciągu parę lat wzrosną o znaczną liczbę procent. Warto temu zapobiec, inwestując w instalację fotowoltaiczną.

Załóż instalację fotowoltaiczną – Prąd z darmowego promieniowania słonecznego

Promienie słoneczne są nie tylko surowcem odnawialnym, ale także niewyobrażalnie tanim – poza kosztami montażu, zakupu oraz pielęgnacji paneli fotowoltaicznych nie musimy przejmować się praktycznie żadnymi kosztami produkcji czystej energii, w związku z czym nawet ogromne koszty instalacji nie przerażają – w ciągu kilku lat będziemy mogli mieć gwarancję zwrócenia się zainwestowanej kwoty. Bardzo cieszy fakt, że grono prosumentów, a więc osób, których domostwa zapewniają neutralny stosunek dla środowiska, stale się rozrasta. Montaż instalacji fotowoltaicznej jest obecnie na wyciągnięcie ręki bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej, a rozwiązania te są na tyle nowoczesne i uniwersalne, że coraz więcej osób może sobie na nie pozwolić. Z tego powodu zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i inwestycji w wysokiej jakości elementy instalacji fotowoltaicznej.

FOTOWOLTAIKA DEBRZNO, JASTROWIE, KOSZALIN, KUJAWSKO POMORSKIE, MIASTKO, PIŁA, ZŁOTÓW.
Facebook