Pompy ciepła Chojnice
Sprawdzone pompy ciepła. Chojnice już korzystają!
EKOVER - Montaż pomp ciepła w Chojnicach
Działając na rynku od wielu lat, doskonale wiemy, jakie korzyści mogą dać pompy ciepła. Chojnice to jedno z miast, w których zapewniamy dostęp do najwyższej jakości urządzeń, gwarantujących efektywne i ekonomiczne ogrzewanie domu lub firmy. Przekonaj się, co trzeba wiedzieć, przygotowując się do inwestycji.
Pompy ciepła stały się w ostatnich latach bardzo popularnym urządzeniem. Eksperci przewidują, że za 10 lat będą obecne w połowie polskich domów. Pozyskują ok. 80 procent z energii ze środowiska naturalnego i można dzięki niej spełnić aktualne wymagania dotyczące zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną.
Wzrostowi popularności nie można się dziwić, ponieważ pompy ciepła gwarantują stałą cenę opłat za ogrzewanie. Obecnie – przy wysokiej inflacji – jest to bardzo ważna zaleta. Nie można też zapominać o środowisku. Dzięki stosowaniu pomp ciepła można zatroszczyć się o planetę dla przyszłych pokoleń.
Jak działają pompy ciepła?
Pompa ciepła pobiera ciepło z zewnątrz, a następnie przekazuje je do budynku. Funkcjonują dwa rodzaje urządzeń: gruntowe oraz – znacznie popularniejsze w Polsce – powietrzne.
W drugich spośród wymienionych powietrze jest zasysane i oddaje swoją energię do czynnika chłodniczego. Co prawda bilans energetyczny jest mniejszy, gdy spadnie temperatura, ale nawet na dużym mrozie nadal jest korzystny. Najlepiej świadczy o tym fakt, że powietrzne pompy ciepła są wykorzystywane również w krajach o chłodniejszych klimacie niż w Polsce. Są też łatwiejsze w instalacji i zdecydowanie tańsze, gdyż nie potrzebują wymiennika gruntowego.
Pompę tworzą sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny i parownik. Woda jest przetwarzana w ciepłą wodę użytkową lub trafia do zbiorników oraz grzejników.
Pompy ciepła – Chojnice to miasto, w którym działa Ekover
Wybór i montaż pompy ciepła warto przeprowadzić z profesjonalnymi specjalistami. Jesteśmy obecni na rynku od wielu lat i dzięki współpracy z wieloma klientami zdobyliśmy doświadczenie i zaufanie.
Dzięki certyfikatom autoryzacji montażowej oferujemy pompy ciepła marek Daikin oraz Panasonic, które charakteryzują się wysoką wydajnością, oszczędnością energii oraz innowacyjnością.
Na etapie wyboru doradzamy, na jaką pompę ciepła się zdecydować, biorąc pod uwagę rodzaj i stan instalacji grzewczej, izolacyjność budynku, parametry ogrzewania i upodobania mieszkańców.
Niskie rachunki i dbałość o środowisko
Pompy ciepła mają kompaktową budowę i zajmują podobną przestrzeń jak urządzenia AGD. Jeśli więc nie ma takiej możliwości, wydzielenie osobnego pomieszczenia nie jest potrzebne.
Nie trzeba obawiać się, że w niskich temperaturach urządzenie będzie szwankować. Technologia zapewnia działania nawet wówczas, gdy termometry wskazują mniej niż -20 stopni Celsjusza.
Co ważne, pompa ciepła sprawdza się zarówno zimą, gdy potrzebne jest ogrzewanie, jak i latem, gdy służy do chłodzenia pomieszczeń. Z 1 kW energii można uzyskać nawet 5kW energii cieplnej. Dzięki temu udaje się obniżyć rachunki za ogrzewanie, a jednocześnie uniezależnić się od podwyżek. Planowanie budżetu domowego lub firmowego jest wówczas o wiele łatwiejsze.
Czy pompa ciepła w Chojnicach jest opłacalna?
Inwestycja w pompę ciepła zwróci się w ciągu zaledwie kilku lat. W zależności od poniesionych kosztów i późniejszego zużycia, jest to najczęściej między 5 a 7 lat. Korzystnie na finansowy aspekt przedsięwzięcia wpływa wsparcie z jednego z programów zapewniających dofinansowanie na zakup i montaż pompy ciepła. Chojnice to jedno z miast, gdzie mieszkańcy przekonali się już o opłacalności takiego rozwiązania.
Najlepsze – tak pod kątem ekologii, jak i ekonomii – jest połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Pompa potrzebuje dostęp do energii elektrycznej. Jeśli pozyskujemy prąd z paneli PV, wówczas rachunki za ogrzewania są symboliczne.
Warto też podkreślić, że właściwe zaprojektowanie instalacji pozwala, aby korzystać zarówno z pompy ciepła, jak i poprzedniego źródła ciepła – na przykład kotła gazowego czy na paliwo stałe.
Zastosowania pomp ciepła
Budynki jednorodzinne i wielorodzinne
Przedsiębiorstwa
Budynki użyteczności publicznej
Korzyści z inwestycji w pompę ciepła z EKOVER
Niższe rachunki i zwrot z inwestycji
Pompa ciepła to realne oszczędności na ogrzewaniu domu i wody – niższe koszty budowy, bez potrzeby kotłowni i komina. Koszty zakupu i instalacji pompy ciepła amortyzują już po kilku latach eksploatacji, przynosząc długoterminowe oszczędności energetyczne
Komfort użytkowania
Pompa ciepła – bezobsługowe źródło ciepła dla Twojego domu. Eliminuje konieczność pamiętania o dokładaniu opału.
Dbałość o środowisko
Pompa ciepła to ekologiczne rozwiązanie, korzystające z energii z odnawialnych źródeł, przyczyniające się do zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska ogrzewania. Pompa ciepła charakteryzuje się wysoką klasą energetyczną.
Dofinansowania inwestycji i wsparcia
Stosowanie pomp ciepła, opartych na odnawialnych źródłach energii (OZE), jest wspierane przez politykę Unii Europejskiej, a także objęte dofinansowaniem z funduszy unijnych
Pompy ciepła od Ekover - Realizacja inwestycji
Kontakt z EKOVER
Wstępny kontakt Klienta z instalatorem EKOVER. Umawiamy dogodny dla klienta termin dokonania audytu miejsca, w którym miałaby powstać instalacja fotowoltaiczna.
Oględziny i dobór najlepszych rozwiązań
W ustalonym terminie przeprowadzamy audyt stacjonarny miejsca pompy ciepła. Nasi EKSPERCI przeprowadzają pomiary lokalu. Na podstawie planów umiejscowienia i danych zebranych podczas audytu, specjalistyczne programy doborowe pomagają dopasować odpowiednie urządzenia. Przedstawiamy najlepsze rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.
Wybór i akceptacja oferty
Po akceptacji najlepszej propozycji i kosztów realizacji przez Klienta, przystępujemy do sporządzenia umowy i ustalenia dogodnego terminu realizacji zlecenia.
Realizacja montażu i instalacji pompy ciepła
Nasza własna ekipa montażowa EKOVER przystępuje do realizacji montażu w ustalonym terminie. Po zakończonym montażu dokładnie instalujemy urządzenia i sprawdzamy poprawność ich działania