Fotowoltaika

Fotowoltaika Bydgoszcz

Montaż instalacji fotowoltaicznych

Montaż instalacji fotowoltaicznych

Fotowoltaika Bydgoszcz - Montaż instalacji słonecznych

W ostatnich latach notujemy ogromny wzrost popularności odnawialnych źródeł energii. Najszybciej rozwija się fotowoltaika. Bydgoszcz to jedno z wielu polskich miast, gdzie mieszkańcy i przedsiębiorcy chętnie inwestują w panele PV, wiedząc że odbywa się to z korzyścią zarówno dla ich portfeli, jak i dla naszego środowiska.

Instalacja PV składa się z modułów fotowoltaicznych oraz falownika, który przekształca wytworzony przez panele prąd stały w prąd przemienny, który dostępny jest w gniazdkach. W ten sposób energia słoneczna jest wykorzystywana do zasilania w domach, mieszkaniach i firmach.

Osoba, która wytwarza energię do własnego użytku w instalacji o mocy maksymalnie 50 kW nazywana jest prosumentem. Nadwyżki wyprodukowanej energii są od 2022 roku rozliczane na zasadzie net-billingu. W ramach rozliczenia prosument otrzymuje pieniądze, a nie jak wcześniej – energię elektryczną.

Jakie korzyści daje fotowoltaika? Bydgoszcz świetnym przykładem

Dzięki panelom fotowoltaicznym można zmniejszyć rachunki za prąd nawet o 90 procent. Co więcej, instalacja OZE zapewnia niezależność od podwyżek cen prądu, które w ostatnich latach każdemu dały się we znaki. Samodzielne wytwarzanie energii to gwarancja bezpieczeństwa budżetu domowego.

Fotowoltaika jest nie tylko dobrym sposobem na ograniczenie wydatków, ale także na ulokowanie kapitału, zwłaszcza w czasach wysokiej inflacji. Należy podkreślić, że jest to długotrwała inwestycja – w warunkach domowych zwróci się już po kilku latach, zaś panele będą działać przez nawet 40-50 lat.

Opłacalność inwestycji jest jeszcze większa, jeśli jej realizacja zostanie wsparta dofinansowaniem. Obecnie funkcjonuje wiele programów, które umożliwiają pozyskanie wsparcia na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Bydgoszcz to jedno z wielu miast, gdzie mieszkańcy korzystali z programów takich jak Mój Prąd.

Ile paneli fotowoltaicznych trzeba zamontować?

Przyjmuje się, że rodzina zużywa średnio około 3000 kWh rocznie. Skoro jeden panel ma moc standardową 300 kWp, potrzeba więc około 10 paneli.
Warto, aby to profesjonalna firma przeprowadziła montaż instalacji fotowoltaicznej. Bydgoszcz jest miastem, gdzie można skorzystać z usług firmy Ekover. Dzięki pomocy naszych ekspertów uda się prawidłowo oszacować potrzebną moc instalacji. Ma się także gwarancję, że montaż został wykonany prawidłowo i gwarantuje odpowiednie działanie paneli. 

Najlepiej, jeśli panele fotowoltaiczne są skierowane w kierunku południowo-zachodnim/ południowo-wschodnim. Idealny kąt nachylenia to między 30 a 40 stopni. Montaż paneli trwa zaledwie kilka dni.

Ogromny rozwój OZE sprawił, że nie trzeba się już bać, jak będą działać panele fotowoltaiczne. Bydgoszcz to miasto w centralnej Polsce, gdzie nasłonecznienie jest odpowiednie, aby instalacja zapewniała pożądaną produkcję energii. Trzeba też pamiętać, że rozwój technologii coraz bardziej uniezależnia panele od pogody, zachmurzenia czy opadów.


Zastosowania naszych instalacji fotowoltaicznych

Domy jednorodzinne, budynki wielorodzinne lub bloki mieszkalne

Dla firm

Przedsiębiorstwa, dachy magazynów, czy gospodarstwa rolne

Urzędy i siedziby firm

Urzędy i gmachy użyteczności publicznej

Instalacje fotowoltaiczne - Korzyści

Pełne bezpieczeństwo

Stałe źródło energii

Twoja instalacja fotowoltaiczna stanowi stałe źródło energii, które działa dzięki energii słonecznej. To oznacza, że możesz cieszyć się niezawodnym i stałym źródłem energii elektrycznej, które nie tylko jest przyjazne dla środowiska, ale także pozwala na oszczędności i niezależność energetyczną.

Bezobsługowość

Instalacja fotowoltaiczna to bezobsługowe zautomatyzowane źródło energii. Zdalne systemy umożliwiają również monitorowanie ilości wyprodukowanej energii elektrycznej. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad swoim źródłem energii i możesz śledzić jej efektywność.

Różnorodne opcje montażu

Idealny duet

Fotowoltaika wraz z pompą ciepła stanowi źródło taniego ciepła w domu. W połączeniu z magazynem energii stanowi efektywne źródło na pozyskiwanie energii elektrycznej w czasie braku dostaw prądu lub kiedy nie ma słońca.

Niskie rachunki za prąd

Zwrot z inwestycji

Dzięki optymalnie dobranej instalacji fotowoltaicznej przez naszych ekspertów możesz cieszyć się jednocześnie źródłem energii jak i niższymi rachunkami za prąd. To oznacza, że Twoja inwestycja szybko przynosi wymierne korzyści, zarówno w zakresie ogrzewania, jak i dostępu do elektryczności.

Fotowoltaika z Ekover- Realizacja inwestycji

1
Kontakt

Kontaktujesz się z nami, a my przeprowadzamy audyt stacjonarny miejsca budowy instalacji fotowoltaicznej. Nasi instalatorzy przeprowadzą pomiary. Dodatkowo odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie. Warto przygotować informacje o rocznym zużyciu energii elektrycznej, rozmiaru dachu i jego konstrukcji. W przypadku zainteresowania fotowoltaiką na gruncie wystarczy dostarczyć dane dotyczące powierzchni działki.

2
Przygotowanie oferty

Nasi specjaliści analizują zebrane dane i dostarczają bezpłatne i niezobowiązujące propozycje rozwiązań dostosowanych do konkretnej realizacji. Każdy projekt jest tworzony indywidualnie, z myślą o Twoich potrzebach. Po wyborze propozycji na wykonawcę projektu uzgadniamy termin, podpisujemy umowę, a w razie potrzeby, przygotowujemy wnioski o dofinansowanie.

3
Montaż instalacji fotowoltaicznej

Po ówczesnym uzgodnieniu, w dogodnym dla Ciebie terminie, przeprowadzamy montaż instalacji.

4
Oddanie instalacji

Po montażu instalacji przeprowadzamy szkolenie z zakresu obsługi i użytkowania instalacji. Po zakończeniu realizacji, zgłoszenie instalacji do operatora sieci energetycznej może być dokonane przez inwestora lub, na jego życzenie, przez instalatora.

5
Budowa magazynu energii

Na życzenie klienta wykonujemy usługę montażu magazynu energii.

6
Serwis i przeglądy pomontażowe

Jesteśmy z Tobą także po sprzedaży – Nasze wsparcie posprzedażowe obejmuje serwis i przeglądy zrealizowanych projektów.

Nie tylko fotowoltaika – w Bydgoszczy popularne są także pompy ciepła

Nie tylko fotowoltaika – w Bydgoszczy popularne są także pompy ciepła

Ekover - Montaż magazynów energii i pomp ciepła

Oferta Ekover – rodzaje oferowanych pomp ciepła

Nie tylko fotowoltaika – w Bydgoszczy popularne są także pompy ciepła

Korzyści płynące z paneli fotowoltaicznych można zwiększyć, korzystając z innych odnawialnych źródeł energii. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na pompy ciepła w Bydgoszczy. Mogą być one montowane nie tylko w domach jednorodzinnych, ale też w mieszkaniach.

Urządzenia te zapewniają ogrzewanie, pobierając ciepło z powietrza lub gruntu, a następnie przekazując je do pomieszczeń. Działają nawet w niskich temperaturach, są ciche i niezawodne. Do funkcjonowania potrzebują prądu, a połączenie ich z panelami fotowoltaicznymi sprawia, że rachunki za energię oraz ogrzewanie można ograniczyć do minimum.

Czym są magazyny energii?

Kolejnym urządzeniem, które potęguje zalety OZE, jest magazyn energii. Pozwala przechować energię wyprodukowaną przez panele fotowoltaiczne, która nie jest wykorzystywana do bieżących potrzeb. Gdy panele nie będą działać, energia będzie pobierana z magazynu energii. To doskonałe zabezpieczenie przed awariami sieci i skokami napięcia.

Magazyny energii są szczególnie korzystne, od kiedy zmieniono system rozliczania prosumentów i autokonsumpcja wytworzonej energii stała się zdecydowanie bardziej pożądana. Wszystkie takie rozwiązania sprawiają, że odnawialne źródła energii są już powszechne w zasilaniu czy ogrzewaniu domów w całej Polsce.