Dlaczego warto wybrać lokalnego instalatora pomp ciepła i fotowoltaiki?

Dlaczego warto postawić na lokalnego instalatora pomp ciepła i fotowoltaiki? Odpowiedź jest prosta: bo to się opłaca. Rynek odnawialnych źródeł energii oferuje duże możliwości wyboru firm zajmujących się montażem paneli fotowoltaicznych i instalacją pomp ciepła. Dla wielu osób czynnikiem decydującym na wybór oferty jest cena i szybkość realizacji zlecenia. Wybór właściwego wykonawcy właściwego instalatora pompy ciepła czy fotowoltaiki może decydować o sukcesie całego przedsięwzięcia. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na montaż paneli lub pompy ciepła?

Lokalny instalator fotowoltaiki i pomp ciepła dla rolników, firm i gospodarstw domowych
Lokalny instalator fotowoltaiki i pomp ciepła to często najlepszy wybór dla montażu odnawialnych źródeł energii

Panele fotowoltaiczne zyskują coraz więcej zwolenników. Podobnie jest z pompami ciepła, które w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną stanowią doskonałą alternatywę dla innych źródeł ogrzewania. Przede wszystkim to ogromna wygoda i oszczędność. Dla każdego budżetu domowego to bardzo ważny czynnik. Jeśli zamontujemy także magazyn energii, to nasza niezależność energetyczna jeszcze bardziej wzrośnie. To ważne zwłaszcza dla przedsiębiorców i rolników, gdzie przerwy w dostawie prądu mogą zaważyć na dochodowości firmy czy gospodarstwa.

Lokalna firma zagwarantuje szybki montaż pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych

Lokalny wykonawca to w większości wypadków pewność wykonania instalacji w krótkim okresie od podpisania umowy. Dlaczego? Bo lokalnym firmom szczególnie zależy na tym, by dokonywać instalacji zgodnie z przyjętym z Klientem harmonogramem. Firmy te często realizują swoje zlecenia na terenie kilkunastu gmin w obrębie siedziby swojej firmy. Muszą więc szczególnie dbać o jakość i szybkość wykonywanych zleceń. Z lokalną firmą łatwiej złapać kontakt i uzgodnić termin. U dużych podmiotów nie zawsze może być to takie proste. Wystarczy zapoznać się z opiniami w internecie. Brak kontaktu po podpisaniu umowy to główny zarzut stawiany przez komentujących. A dalej może być jeszcze gorzej.

Firma z okolicy to pewność wykonania serwisu posprzedażowego fotowoltaiki i OZE

Obsługa posprzedażowa to kolejny ważny element Twojej instalacji fotowoltaicznej. Lokalnie oznacza blisko. Bliskość kontaktu z firmą zakładającą fotowoltaikę to szybki czas reakcji na zgłoszone problemy. To jeszcze ważniejsze w przypadku pomp ciepła i magazynów energii. Wyobraź sobie, że w okresie zimowym Twoja pompa przestaje działać. Lokalna firma zapewni Ci szybki serwis. Bo jest blisko Ciebie. Poza tym dysponuje własną ekipą montażową. Może więc szybko reagować na usterki i problemy z pompą ciepła. Tak samo będzie w przypadku magazynu energii w okresie letnim. Dla rolników i właścicieli firm to idealne rozwiązanie. Dodatkowym atutem lokalnego instalatora jest stały monitoring Twojej instalacji. Gdy zmieniasz dostawcę internetu firma, która wykonywała Ci instalację, przeprowadzi dodatkową konfigurację z aplikacją mobilną. Często bez dodatkowych opłat. W ramach dobrej współpracy. Masz więc pewność, że Twoja instalacja jest w dobrych rękach.

Dobra cena fotowoltaiki. Czy lokalna firma może być konkurencyjna?

Firmy montujące panele mogą być atrakcyjne cenowo? Na cele fotowoltaiki składa się wiele czynników. Sam koszt montażu to jeden z podstawowych czynników. Nie zawsze najtańsza oferta jest najlepszym wyborem. Na sprawność Twojej instalacji będzie mieć wpływ jakość instalacji. Ma ona posłużyć Ci latami. Nieprawidłowy montaż może spowodować, że zacznie się ona psuć przed czasem albo nie będzie działać z zakładaną sprawnością, przez co zmniejszy się jej efektywność. Tak samo będzie w przypadku doboru najtańszych rozwiązań. Lokalny instalator, nawet jeśli przedłoży Ci nieco droższą ofertę, to i tak masz większą pewność, że będą to sprawdzone rozwiązania. Jeśli wziąć pod uwagę dostępność serwisu, bliski kontakt to jest to plus lokalnej oferty. Firma z Twojej okolicy musi stawiać na jakość. A to przekłada się na brak dodatkowych opłat, wynikających z poprawek i serwisu instalacji.

Dobre opinie Klientów = dobry wybór

Dobre opinie to podstawa. Przed dokonaniem wyboru warto się z nimi zapoznać. W branży fotowoltaicznej jest duża konkurencja. Lokalne firmy nie mogą więc pozwolić sobie na negatywne opinie Klientów. Wiele z tych firm aktywnie działa w internecie. Ma swoją stronę internetową, profil w mediach społecznościowych. Łatwo jest więc sprawdzić wiarygodność firmy. Często też możemy zapytać znajomych, jak układa nam się współpraca z daną firmą. Poza tym bardzo często możemy zdecydować się na odwiedzenia salonu sprzedażowego firmy. Bo jest blisko nas.

Firma Ekover dla o opinie Klientów niezależnie od tego czy realizuje zlecenie w Sępólnie, Chojnicach, Człuchowie, czy Złotowie
Jedna z ostatnich opinii Klienta firmy Ekover

Usługa lokalna to usługa kompleksowa

Dlaczego? Wiele lokalnych firm zajmujących się odnawialnymi źródłami energii zapewnia kompleksowe usługi. Dotyczy to nie tylko montażu i serwisu. To także możliwość skorzystania z fachowej pomocy w doborze dotacji. Dla fotowoltaiki, pomp ciepła i magazynów energii. Lokalne firmy są dobrze zorientowane w możliwości uzyskania dofinansowania. A to wpływa na takie kryteria jak: cena fotowoltaiki i cena pompy ciepła. Dodatkowy atut? Dokumenty do dotacji dostarczasz osobiście. Do salonu sprzedaży. Masz więc pewność, że Twoja sprawa zostanie potraktowana priorytetowo. Bez zbędnej straty czasu. Bez dodatkowych opłat. Wszystkie formalności załatwi za Ciebie lokalna firma. Czego jeszcze możesz się spodziewać? Dogodnej oferty kredytu lub leasingu na fotowoltaikę. Firmy lokalne posiadają w swojej ofercie ofertę bankową. Kredyt często otrzymasz na oświadczenie. Usługa kompleksowa to również możliwość rozbudowy Twojej instalacji. Chcesz dołożyć paneli fotowoltaicznych? Masz już fotowoltaikę i chcesz zamontować pompę ciepła albo magazyn energii? Z lokalnym instalatorem będzie to prostsze. Jeśli już wcześniej korzystałeś z usług firmy: zna ona dobrze Twoją instalację. Ktoś inny wykonał Ci montaż: lokalna firma szybko sprawdzi, jakie są możliwości i warunki rozbudowy.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

  • Czy firma rzeczywiście istnieje — można to sprawdzić w Centralnej Ewidencji o Działalności Gospodarczej. Warto również zwrócić uwagę czy jest to indywidualny przedsiębiorca, czy spółka.
  • Jak długo dana marka działa na rynku — warto postawić na doświadczonych instalatorów. Posiadających odpowiednie certyfikaty i autoryzacje. Jest to ważne zwłaszcza przy odpowiednim doborze pomp ciepła.
  • Czy firma posiada własną ekipę montażową — montaż paneli fotowoltaicznych, instalacja pompy ciepła przez firmę, która posiada swoich specjalistów to większa gwarancja niezawodności i sprawności.