Dofinansowanie z Programu Czyste Powietrze

Niedawno ruszyła trzecia część tego rządowego programu z najwyższym dofinansowaniem do 69.000 zł, a już planowany jest nabór wniosków w ramach programu “Czyste Powietrze Plus”. Czego będzie dotyczyć?

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Program Czyste Powietrze zakłada, że wspierane dopłatą są przedsięwzięcia o wartości co najmniej 7000 zł. Dotacja nie może przekraczać 90% tzw. kosztów kwalifikowanych do 53 tys. zł.

Dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

image
źródło: czystepowietrze.gov.pl

Kiedy zakończyliśmy wymianę urządzenia grzewczego oraz resztę innych prac związanych z termomodernizacją, możemy złożyć wniosek o zwrot poniesionych kosztów (wniosek o płatność).

Nie martwcie się – wniosek złożymy za Państwa! Wystarczy Pełnomocnictwo oraz dostarczenie dokumentów, o które poprosimy. Działamy kompleksowo!

Na koniec….

Czyste Powietrze w Pigułce!

image 1
źródło: wfozgw.poznan.pl